Site analyzer

HTML analyzer - Analizator stron
Analiza serwisu, gęstość słów kluczowych, waga słów kluczowych

    Narzędzie "HTML analyzer" pozwala na analizę zarówno stron on-line jak i lokalnych plików. Pozwala na szczegółową analize plików html, w taki sam sposób, w jaki czynią to silniki wyszukiwarek. Modułu można używać do kilku zadań:

 • Analiza własnej strony, zarówno podczas jej budowy, jak i optymalizacji - wyliczanie gęstości (density) oraz wagi słów kluczowych,
 • Szczegółowa analiza stron konkurencji, mająca na celu dobranie optymalnych fraz i słów kluczowych,
 • Upewnienie się, że strona posiada dobrze zaprojektowany i czytelny kod HTML.


 •      Pierwszy z powyższych raportów, dostarcza zaawansowane informacje dotyczące słów kluczowych, takie jak ich waga i gęstość. Dla każdego słowa zbierane są następujące dane:

   Raport analizy html Łączna liczba wystąpień - zsumowana liczba wystąpień danego słowa, włączając w to tekst niewidoczny (parametry TITLE, ALT etc.) czy metatagi,
   Liczba wystąpień w widocznym tekście - ile razy dane słowo występuje w tekście, który widoczny jest dla każdego odwiedzającego,
   Tagi TITLE - pokazuje słowa kluczowe w nagłówku strony oraz w znacznikach "title". Wyszukiwarki określają specjalną wagę dla tego typu wystąpień,
   Tagi stylizowane - wskazuje, czy słowa kluczowe są np pogrubione czy napisane kursywą,
   Treści linków - pokazuje, czy słowo kluczowe powiązane jest z treścią odnośników,
   Tagi ALT - określa, które słowa znajdują się w znacznikach "alt",
   Słowa kluczowe i opis w meta-tagach - sprawdza, czy dane słowo jest obecne w meta-tagach witryny. Meta-znacznik "Keyword" pozwala webmasterowi określić słowa kluczowe związane ze stroną, z kolei "Description" zawiera krótki opis strony. Obecnie meta-tagi często są nawet ingorowane przez wyszukiwarki (z powodu nadużyć), jednak wciąż warto je dodać, tworząc nowe witryny.
   Raport HTML
       Poza opisanymi wyżej parametrami, podawane są również waga i gęstość każdego ze słów kluczowych.

       Gęstość (density) słow kluczowego jest miarą częstości jego występowania w tekście. Przykładowo, jeśli dokument zawiera 100 słów, z których podane słowo kluczowe stanowi 5, wówczas jego gęstość to 5%. Wskaźnik ten jest ważnym parametrem, który należy brać pod uwagę podczas optymalizacji witryny. Niska gęstość powoduje uznanie przez wyszukiwarkę, iż strona nie jest warta wyświetlenia wysoko w wynikach dla danego słowa kluczowego. Z kolei bardzo wysoka gęstość może zostać uznana przez algorytm wyszukiwarkę za próbę oszustwa, a w konsekwencji - strona zostanie usunięta z listy wyników. Według różnych źródeł, optymalna gęstość słowa kluczowego waha się w granicy 3-7%.

       Waga słowa kluczowego jest to wartość, która ocenia znaczenie danego słowa kluczowego na stronie.

      Wyszukiwarki oceniając wagę słowa kluczowego biorą pod uwagę takie czynniki, jak:

  • Łączna liczba wystąpień danego słowa,
  • Występowanie słowa w danych znacznikach (np. title, strong etc.),
  • Odległość znalezienia się słowa kluczowego od początku tekstu.
  Gęstość słów kluczowych      Następny z raportów pozwala na analizę fraz, na które pozycjonowana jest dana witryna. Raport jest przyjazny zwłaszcza podczas analizy konkurencji, ponieważ pozwala na ścisłe określenie fraz, na które promują się konkurencyjne witryny. Raport jest bardzo podobny do poprzedniego, jednak zawiera informacje dotyczące kluczowych fraz. Dodatkowo wyświetlane sa parametry każdego ze słów, wchodzących w skład frazy.
  Raport HTML

       HTML analyzer udostepnia także raporty z nieco innej strony. Zamiast wybierania stron do analizy i listowania odpowiednich słów kluczowych, możesz sam zdefiniować słowa/frazy i zobaczyć analizę wszystkich stron, które są dla Ciebie interesujące.

       Dwa dodatkowe raporty zaprojektowane zostały, by udostępnic całościowe analizy serwisów:

  Waga słów kluczowych      Podsumowanie wagi słów kluczowych dla wszystkich ze stron: Raport HTML


  Raport analizy serwisu      Wyliczone wartości łącznych wystąpień słów, słów widocznych oraz rozmiarów poszczególnych podstron (w KB).
  Raport HTML
  Podsumowując, dzięki modułowi "HTML analyzer":
  • Zanalizujesz, a następnie zoptymalizujesz frazy i słowa kluczowe Twojej witryny, aby osiągnąć najlepsze możliwe pozycje w wyszukiwarkach,
  • Zanalizujesz strony Twojej konkurencji, dzięki czemu poznasz frazy i słowa kluczowe, których używają - będzie Ci to pomocne w Twoim serwisie.
  Pobierz program - narzędzie analizy gęstości i wagi słów kluczowych
   

  Copyright Š 2002-2007 FlamingoSoft seo software - seo tool