Site indexation

Sprawdzanie poziomu indeksacji m.in. w Google, Yahoo, MSN
Automatycznie sprawdza Google PageRank dla każdej ze stron

    Zanim strona pojawi się w wynikach wyszukiwania, musi zostać zaindeksowana przez daną wyszukiwarkę. Indeksacja polega na odwiedzinach i analizie Twojej strony przez roboty (pająki) wyszukiwarek. Następnie stosowne informacje zapisywane są w bazie danych wyszukiwarek. Jeśli Twoja strona nie jest zaindeksowana, oznacza to, że wyszukiwarka nie wie o jej istnieniu, a co za tym idzie - nie zwróci jej w na stronie z wynikami.

    Promocja strony w wyszukiwarkach to nieustający proces optymalizacji i zwiększania liczby przychodzących linków. Jednakże pierwszym krokiem każdego webmastera dla nowo tworzonych witryn powinno być sprawdzenie poziomu indeksacji przez główne wyszukiwarki.

    Zazwyczaj nie jest ciężko dostać się do indeksu danej wyszukiwarki. W niektórych przypadkach nie musisz podejmować ku temu specjalnych działań. Przykładowo, silnik Google automatycznie odwiedzi Twoją stronę w ciągu kilku dni, jeśli natrafi na link do niej na innej witrynie, która już została przez Google zaindeksowana.

    W innych wyszukiwarkach nie jest już jednak tak prosto. W niektórych przypadkach konieczne jest ręczne zgłoszenie strony, aby ta została odwiedzona przez robota. Nie jest konieczne zgłaszanie wszystkich podstron, wystarczy dodać stronę główną, a robot automatycznie podąży za linkami na niej się znajdującymi.

    Większość wyszukiwarek pozwala Ci kontrolować proces indeksacji, za pomocą specjalnych operatorów językowych. "Semonitor" pozwala Ci sprawdzić poziom indeksacji w Google, Yahoo, MSN i innych wyszukiwarkach internetowych.

    Poza sprawdzeniem stopnia indeksacji, "Semonitor" odczytuje także wskaźnik Google PageRank dla każdej ze sprawdzanych stron. Jest to bardzo pomocna informacja, zwłaszcza podczas analizy rozbudowanych serwisów.

    Aktualizacja baz danych wyszukiwarek jest trwale toczącym się procesem - rekordy znajdujące się w bazach są dodawane, zmieniane, usuwane czy przywracane. Dlatego właśnie poziom indeksacji serwisu powinien być regularnie sprawdzany. Rozsądnym interwałem jest 1-2 sprawdzenie na miesiąc.

    Najczęstszym powodem błędów podczas indeksacji serwisu jest niedostępność serwera. Robot wyszukiwarki nie może w takich przypadkach odwiedzić strony.

    Roboty wyszukiwarek przeważnie odwiedzają Twoją stronę poprzez linki przychodzące. Oznacza to, że im więcej znajdzie się odnośników do serwisu, tym częściej będzie on odwiedzany przez roboty. Możesz kontrolować indeksację strony używając pliku robots.txt.

Raport indeksacji witryny      Obrazek przedstawia raport indeksacji dla witryny www.netfirms.com przez wyszukiwarkę Google.
Raport HTMLPobierz program - narzędzie do promocji i optymalizacji witryny
 

Copyright Š 2002-2007 FlamingoSoft seo software - seo tool