Keyword suggestion

Dobierz najlepsze słowa kluczowe dla witryny
Analiza konkurencji, dobór najlepszych słów

    Wybór odpowiednich fraz i słów kluczowych jest bardzo ważnym zadaniem dla każdego, kto zajmuje się optymalizacją i promocją serwisów. Celem wielu stron jest sprzedaż dóbr bądź usług, a duża liczba użytkowników nie zawsze przekłada się na liczną sprzedaż - dlatego ważne jest przede wszystkim sprowadzanie na stronę takich gości, którzy są naszymi potencjalnymi klientami.

    Dobór złych słów kluczowych jest zjawiskiem bardzo częstym. Frazy, które wyobrażamy sobie jako najlepsze słowa kluczowe nie pokrywają się zazwyczaj z tymi, jakie użytkownicy wpisują w wyszukiwarkach. Dlatego tak ważne, jeszcze przed dodaniem treści strony, jest zdefiniowanie takich słów i fraz, które odpowiadają określonemu tematowi i które są używane przez internautów.

Informacje o treści zapytań i odpowiednich słowach kluczowych można zdobyć na kilka sposobów:

Sugerowanie słów kluczowych. Statystyki słów kluczowych dostarczane są przez Overture oraz WordTracker. Pierwszy z serwisów jest darmowy, w przeciwieństwie do WordTrackera, który umożliwia jednak darmowe sugerowanie do 15 słów kluczowych.

Podobne (powiązane) słowa kluczowe. Tego typu usługi udostępnia Yahoo i AskJeeves. Nie są podawane statystyki, lecz analiza spokrewnionych słów kluczowych może pomóc wybrać te najodpowiedniejsze.

Analiza konkurencji również może wspomóc etap doboru odpowiednich słów/fraz.

Sygerowane słowa kluczowe Narzędzie "Keyword suggestion" programu "Semonitor" oferuje wsparcie dla wszystkich tego typu informacji, zbierając je z podanych wyżej serwisów, a następnie przedstawiając w postaci czytelnych raportów.

Analiza stron konkurencji przebiega w sposób następujący: badane są strony wyników określonych wyszukiwarek, słowa kluczowe pobierane są z metatagów, wyliczana jest także liczba powtórzeń danego słowa na stronie konkurencji, co następnie przedstawione jest w formie raportu.

Narzędzie sugerujące słowa kluczowe pozwala Ci na szybką analizę dużej liczby spokrewnionych stron, podając najczęstsze kombinacje słów kluczowych. "Semonitor" zawiera również moduł "HTML analyzer", który służy do dokładniejszych analiz konkretnych serwisów.
Raport HTML

Po procedurze opisanej powyżej, dostępny jest zestaw spokrewnionych słów kluczowych, z których musisz wybrać te, które będą najlepsze dla Twojej witryny. Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Na słowa, które są rzadko używane, powinienieś zwracać mniejszą uwagę, ponieważ nie przyniosą one spodziewanych efektów. Podobnie może być też z najpopularniejszymi frazami, ponieważ istnieje na nie zazwyczaj bardzo silna konkurencja, przez którą możesz nie być w stanie się przebić. Dlatego narzędzie wchodzące w skład pakietu "Semonitor" przygotowało takie raporty, które pomogą Ci wybrać najlepsze słowa/frazy.

Moduł "Keyword suggestion" podaje następujące parametry dotyczące każdego ze słów kluczowych:
    Konkurencyjność słów kluczowych Średnia wartość Google PageRank dla stron z pierwszej dziesiątki w wynikach wyszukiwania. Jeśli średni PageRank dla podanego słowa kluczowego wynosi przykładowo 7, wówczas strona z PR 4 ma niewielkie szanse na dostanie się na wysokie pozycje. W takim przypadku, lepiej wybrać inne słowa kluczowe.
    Średnia liczba przychodzących linków dla danego słowa kluczowego, obliczana jest na tej samej zasadzie co powyżej. Sytuacja również jest podobna - im więcej przychodzących linków mają strony konkurencji, tym trudniej będzie z nimi podjąć walkę o wyższe pozycje.
    Liczba stron zawierających podane słowa - pokazuje ilość stron, zwracanych przez wyszukiwarkę, które zawierają podane słowa kluczowe.
    Dokładna liczba trafień - pokazuje ilość stron zawierających dokładnie podaną frazę (zawarta w cudzysłowie).
    Raport HTML

The keyword suggestion tool helps you make the best possible choice of appropriate and effective keywords for your website by using keyword suggestion sources, search query frequency statistics and competition keyword analysis.

Narzędzie "keyword suggestion" pomoże Ci dokonać najlepszego możliwego wyboru właściwych i efektywnych słów kluczowych dla Twojej witryny. "Semonitor" używa do tego celu źródeł podpowiadających słowa kluczowe, badających ich statystyki, a także analizę stron konkurencji.

Pobierz program - narzędzie do promocji i optymalizacji witryny


 

Copyright Š 2002-2007 FlamingoSoft seo software - seo tool