Link popularity checker

Sprawdź link popularity witryny
Dla każdego linku zwracane są jego Page Rank i anchor text

    Duża liczba stron, na których znajdują się odnośniki do Twojego serwisu jest gwarantem wysokich pozycji w wyszukiwarkach. Liczba linków przychodzących określana jest jako "link popularity" i jest jednym z najważniejszych czynników, używanych przez systemy wyszukiwarek do oceny wartości poszczególnych stron.

    Większość z wyszukiwarek zapisuje w swoich bazach danych odnośniki i pozwala Ci na ich przeglądanie, udostępniając stosowne operatory językowe. W większości przypadków wyszukiwarki zwracają te same linki, jednak w każdej z nich dostępne są odnośniki, których brakuje w innych. Moduł "Link popularity checker" pozwala na sprawdzenie linków przychodzących do danej witryny w wielu wyszukiwarkach internetowych. Program tworzy ujednoliconą i zwięzłą listę odnośników, bez duplikatów.

    Drugim istotnym czynnikiem związanym z link popularity jest waga stron, odsyłających do naszej. Przykładowo, link ze strony microsoft.com jest o wiele ważniejszy aniżeli odnośnik znajdujący się na anonimowej, przypadkowej stronie domowej. Jednym z najlepszych sposobów badania wag odsyłających stron jest określenie ich wskaźnika Google PageRank.

    Trzecim parametrem, który również wiąże się z link popularity, jest tzw. anchor text. Jest to kawałek tekstu, który znajduje się na stronie odsyłającej. Znajduje się on między tagiem <a> i </a>, przykładowo: <a href="http://my.website.com">Anchor text</a>.

Link popularity checker      Narzędzie "link popularity checker" radzi sobie dobrze zarówno z zebraniem stron odsyłających, jak i określeniem ich wskaźnika PageRank oraz tekstu anchor. Poniżej zamieszczamy przykładowy raport dla strony www.email.com (W przykładzie wyświetlanych jest tylko pierwsze 60 linków).
Raport HTML


Link popularity tool      W wielu przypadkach, będziesz zainteresowany śledzeniem zmian wśród linków odsyłających. Innymi słowy, będziesz chciał wiedzieć o pojawieniu się nowych linków prowadzących do Twojej strony czy też usunięciu starych. Oprogramowanie "Semonitor" umożliwia Ci przeglądanie i śledzenie odnośników w wybranym okresie czasu.Raport HTML


Analiza konkurencji      Powyższe informacje są bardzo przydatne, ale możesz zapytać - jak zwiększyć link popularity?. Każda witryna, zwłaszcza jeśli jest nowa, posiada strony konkurencyjne, które zostały lepiej wypozycjonowane. Analiza konkurencji może być dobrym sposobem na zwiększenie liczby przychodzących linków. Moduł "link popularity checker" pozwala ci porównanie odnośników do witryny Twojej i konkurencji. Dzięki temu możliwe jest łatwe stworzenie listy serwisów, które linkują do konkurencji, ale które nie posiadają odnośnika do Twojej strony. Możesz skontaktować się z webmasterami tego typu witryn np. z propozycją wymiany linków. Przykładowe obrazki pokazują "naszą" stronę www.hotmail.com i serwisy konkurentów: www.email.com oraz www.mail.com.
Raport HTML

    Podsumowując, narzędzie "link popularity checker" pozwoli Ci zwiększyć link popularity serwisu poprzez:
  • Wygenerowanie przejrzystej i kompletnej listy linków przychodzących,
  • Śledzenia zmian wśród serwisów linkujących,
  • Znajdywanie podobnych stron w celu wymiany linków, poprzez analizę konkurencji.


Pobierz program - narzędzie do promocji i optymalizacji witryny
 

Copyright Š 2002-2007 FlamingoSoft seo software - seo tool