Log Analyzer

Oprogramowanie analizujące logi Apache i IIS
Analiza plików logów

    Każde żądanie plików na Twojej stronie jest odnotowywane przez serwer i stosowny rekord jest zapisywany w logach. Z tego typu logów można wyciągnać wiele ciekawych informacji, jednak tylko wtedy, gdy zostaną one przedstawione w odpowiedniej formie. Pliki logów serwera są bowiem plikami tekstowymi, w którym dane przechowywane są w specjalnym formacie. Moduł "Log analyzer" obsługuje następujące typu plików:

 • IIS - Internet Information Server wygenerowane przez serwery Windows,
 • Apache - format plików log, generowanych przez popularny serwer http pracujący na systemach Unix.


 •     Analiza liczby odwiedzających serwis jest głównym etapem, pochodzącym z wydobycia takich parametrów jak liczba unikalnych adresów IP, liczby gości, liczby odsłon czy wejśc pochodzących z wyszukiwarek. "Semonitor" automatyzuje wszystkie te zadania.

   Analizator logów - Raport 1 Liczba unikalnych adresów IP - pokazuje liczbę unikalnych odwołań do serwera. Liczba unikalnych adresow IP nie zawsze oznacza liczbę gości (np. sieci lokalne). Poza tym, pliki graficzne czy inne zasoby są czasami pobierane z Twojej strony przez inne witryny, a to również zapisywane jest w logach.
   Liczba użytkowników (Number of visitors) - użytkownik jest osobą, która pobiera pliki informacyjne z Twojego serwisu. Pliki informacyjne są stronami html (rozszerzenia htm, html, php, asp, etc.), a także innymi plikami z danymi (np. exe, zip, etc.). Obrazki i inne tego typu pliki nie są plikami informacyjnymi.
   Odsłony (page views) - pokazują łączną liczbę stron, które zostały pobrane z serwisu. Regułą jest, że liczba odsłon jest znacząco większa od liczby użytkowników, ponieważ zazwyczaj jeden użytkownik odwiedza więcej niż jedną podstronę. W szczególnych przypadkach może dojść jednak do sytuacji odwrotnej. Przykładowo, strona z oprogramowaniem może notować wiele pobrań, lecz mało odsłon podstron.
   Wejścia z wyszukiwarek - osoba odwiedzająca stronę z wyników wyszukiwania traktowana jest jak każdy inny użytkownik. W przypadku optymalizacji witryny dla wyszukiwarek internetowych, dla webmastera bardzo ważnym jest poznanie ilości wejść, poprzedzonych użyciem wyszukiwarki. Z tego właśnie powodu, moduł "log analyzer" lokuje tego typu użytkowników w osobnej kategorii raportu.
            Raport HTML

      Poniżej zamieszczamy informacje z logów, które są wyświetlane dla każdej strony, która została odwiedzona chociaż raz:
   Analizator logów - Raport 2 Liczba odsłon - ile razy odwiedzono daną stronę.
   Liczba wejść pochodzących z wyszukiwarek - ile razy odwiedzający trafili na stronę z wyników wyszukiwarek. Wyświetlana jest łączna liczba, a także wyszczególnienie dla każdej z wyszukiwarek.
   Transfer - jaki transfer wygenerowała każda z podstron.
            Raport HTML

  Analizator logów - Raport 3     Statystyki słów kluczowych wyświetlają, jakich słów kluczowych użyli w wyszukiwarkach odwiedzający, by trafić na Twoją stronę. Uwzględniane są między innymi Google, Yahoo, MSN, AltaVista i Overture.
  Raport HTML  Analizator logów - Raport 4     Analiza logów przynosi także ważne informacje dotyczące stron odsyłających - czyli takich, które polecają naszą witrynę, poprzez umieszczenie np. linka. Analizator logów programu "Semonitor" wyświetla statystyki dla odsyłających domen jak i konkretnych podstron.
  Raport HTML  Analizator logów - Raport 5     Każdy rekord zapisany w logach zawiera adres IP, z którego nastąpiło żądanie. "Log analyzer" analizuje takie adresy i udostępnia statystyki geograficzne, dotyczące odwiedzających osób.
  Raport HTML


  W trzech kolejnych raportach, analizator logów pokazuje najczęstsze ścieżki wizyt, a także strony wejściowe/wyjściowe.

  Ostatni z raportów prezentuje informacje na temat odwiedzin robotów wyszukiwarek (pająków). Jak wiesz, zanim strona pojawi się w wynikach wyszukiwania, musi zostać zaindeksowana i dodana do bazy danych wyszukiwarek. Jest to zadanie dla robotów (pająków), które odwiedzają nowe strony (których nie ma w indeksie), a także aktualizują dane dotyczących obecnych serwisów. W wygenerowanym raporcie możesz zobaczyć informacje nt. odwiedzin poszczególnych robotów wyszukiwarek.

  Pobierz program - narzędzie do promocji i optymalizacji witryny
   

  Copyright Š 2002-2007 FlamingoSoft seo software - seo tool