Page Rank Analyzer

Automatyczne sprawdzanie wskaźniku Google PageRank
Analiza stron konkurencji, obsługa wielu stron jednocześnie

    Moduł Page Rank analyzer zaprojektowany jest do automatycznej obsługi dużej liczby serwisów, dla których zwraca takie parametry jak:

 • Wskaźnik Google PageRank,
 • Liczba linków przychodzących, w oparciu o różne wyszukiwarki,
 • Obecność w katalogach DMOZ i Yahoo,
 • Tytuł każdej ze stron.

 •     Wskaźnik PageRank warty jest dodatkowego opisu.

      Podstawowym zadaniem wyszukiwarek jest zwrócić takie wyniki, które będą jak najbardziej odpowiadać zapytaniu dokonanego przez użytkownika. Aby osiągnąć ten cel, analizowana jest treść stron, ktore obejmuje takie czynniki jak waga i gęstość słów kluczowych, użyte tagi HTML i wiele innych czynników. Niestety, sprawdzając wyniki zwracane przez wyszukiwarkę często nie znajdziemy na nich przydatnych dla użytkowników informacji. Wyszukiwarki nie mogą więc opierać się jedynie na analizie treści stron, gdyż tą webmasterzy mogą dowolnie manipulować.

       Dlatego wyszukiwarki używają również wskaźnika link popularity, przez który należy rozumieć liczbę i jakość odnośników, które prowadzą do serwisu. Opiera się to na fakcie, iż interesujące witryny są polecane przez webmasterów innych stron, poprzez np. zamieszczenie odnośnika.

       Duża liczba linków przychodzących nie gwarantuje odpowiedniej jakości serwisu. Bardzo istotnym czynnikiem jest również jakość stron, odsyłających do naszej. Przykładowo, link ze strony microsoft.com jest o wiele ważniejszy aniżeli odnośnik znajdujący się na anonimowej, przypadkowej stronie domowej.

      Czym jest PageRank, wskaźnik ilości poleceń? Wskaźnik ilości poleceń (odwołań) określa popularność danej witryny. Jest absolutną miarą wagi strony. Każda wyszukiwarka posiada algorytm, który określa tego typu wskaźnik. Jego wartości nie są normalnie nigdzie publikowane. Istnieje jednak dodatkowy wskaźnik, nazwany skalowalnym wskaźnikiem ilości poleceń (scaled citation index). Ta względna miaria wartości określa popularność strony, w odniesieniu do innych witryn internetowych.

       Tego typu skalowalnym wskaźnikiem jest PageRank (PR), używany przez silnik Google. Wartość ta określa stopień popularności każdej ze stron, opierając się przede wszystkim na liczbie i jakości stron, które linkują do danego serwisu. Możliwe jest poznanie wskaźnika PageRank dla danej witryny, za pomocą darmowego Google ToolBar. "Semonitor" jest w stanie automatycznie wyświetlić PageRank dla dużej ilości serwisów.

      Kolejnym parametrem sprawdzanym przez "Semonitor" jest liczba linków przychodzących, w oparciu o Google, Yahoo i MSN. Sama liczba tego typu odnośników nie określa jednak prawdziwego znaczenia strony, ponieważ pomija jakość linkujących serwisów. Mimo wszystko, udostępnia jednak ciekawą informację na temat popularności witryny.

       Ważnym elementem wpływającym na ranking strony jest jej obecność w katalogach DMOZ i Yahoo. Niesie to za sobą także pewien wzrost odwiedzin, jednak główną korzyścią z tego typu obecności jest zwiększenie pozycji w wyszukiwarkach internetowych.

       DMOZ lub "Open Directory Project" jest największym na świecie katalogiem tematycznym, w dodatku tworzonym przez wolentariuszy. Zgłoszenie strony do DMOZ jest darmowe, jednak musi ona zostać ręcznie zatwierdzona przez moderatora, co może zająć sporo czasu. Wpis w tym katalogu gwarantuje jednak pewien wzrost liczby przychodzących linków, ponieważ istnieje wiele serwisów, które korzystają z kopii tegoż katalogu. Przykładem takiego działania jest katalog Google, który jest kopią katalogu DMOZ.

       Katalog Yahoo obsługiwany jest przez edytorów tego popularnego portalu. Zgłoszenie do katalogu jest płatne dla stron komercyjnych. Wpis w katalogu Yahooo również pomaga osiągnąć wzrost pozycji strony w wyszukiwarkach.

       Jako dodatek do parametrów opisywanych powyżej, "Semonitor" zwraca również tytuł każdej ze sprawdzanych stron.

  Analizator Page Rank

  Raport HTML


  Pobierz program - narzędzie do promocji i optymalizacji witryny
   

  Copyright Š 2002-2007 FlamingoSoft seo software - seo tool