Snippets viewer

Analiza opisów stron (snippets)
Analiza opisów w wyszukiwarkach Google, Yahoo i MSN

Wyniki wyszukiwania zawierają następujące dane dotyczące stron:

 • Tytuł witryny,
 • Odnośnik (link),
 • Krótki opis strony.


 • Kombinacja tych trzech elementów nosi nazwę snippet (ang. fragment, urywek).

  Wyświetlany tytuł jest równoznaczny z tym, co webmaster umieścił w znaczniku TITLE. Jest to najbardziej widoczna część informacji o stronie, zarówno dla użytkowników jak i wyszukiwarek. Tworząc jego treść, powinieneś pamiętać o tym by był krótki, zwięzły, atrakcyjny oraz zawierał należyte słowa kluczowe. W wynikach wyszukiwania znajduje się zazwyczaj maksymalnie 50-80 znaków z tego znacznika. Pamiętaj, aby mądrze zagospodarować to miejsce.

  Meta-tag "Description" pozwala na podanie krótkiego opisu danej strony. W wynikach wyszukiwania zazwyczaj znajduje się kombinacja powyższego tagu, wraz z tekstem znalezionym w dalszej części witryny. Obecnie meta-tagi straciły mocno na znaczeniu, z powodu nadużyć. Mimo wszystko zalecane jest jednak ich tworzenie i używanie.

  Atrakcyjność opisu jest bardzo ważnym elementem, który powinien zachęcać użytkowników do kliknięcia właśnie na link prowadzący do Twojego serwisu. Jeśli snippet nie będzie atrakcyjny, strona mimo wysokiej pozycji w wyszukiwarce, może mieć z tego tytułu nikłą ilość wejśc. Dlatego - mimo iż nie mamy bezpośredniego wpływu na wygląd opisu naszej strony w wynikach - warto udostępniać wyszukiwarkom atrakcyjne opisy i tytuły stron, zachęcające użytkowników do wizyty.

  Moduł "Snippets viewer" pozwala "budować", śledzić i monitorować opisy (snippets) zwracane przez wyszukiwarki dla Twojej witryny.

  Snippet
  Raport HTML

  Pobierz "Semonitor"
   

  Copyright Š 2002-2007 FlamingoSoft seo software - seo tool